Reprezentacyjne Komnaty Królewskie

Opis

Odwiedź wspaniałą wystawę zlokalizowaną na drugim piętrze zamku, miejsce gdzie znajdowała się sala tronowa. Odbywały się tu również znakomite wesela królewskie oraz miały miejsca posiedzenia sejmu i senatu. Podziwiaj fantastyczne XVI wieczne arrasy i inne dzieła sztuki. Doświadcz jak żyli królowie, spacerując pośród bogato wkończonych wnętrz. Zobacz fantastyczne sufiti ze złotymi zdobieniami jak i charakterystycznymi głowami w sali tronowej.

Godziny otwarcia

Lipiec - Sierpień
9:30 do 19:00

Wrzesień - Czerwiec
9:30 do 17:00

Zwróć uwagę: Ostatnie wejście możliwe jest na 1 godzinę przed zamknięciem.

Kiedy zwiedzać

Wtorek - Niedziela

Bilety zniżkowe

  • Dzieci poniżej 6 lat mogą zakupić bilet za 1 zł
  • Dzieci w wieku 7 -12 lat są uprawnione do korzystania z biletu ulgowego
  • Studenci w wieku 13-25 lat wraz z ważną legitymacją studencką (EU) są uprawnieni do korzystania z biletu ulgowego
  • Seniorzy (z Unii Europejskiej) w wieku 65+ są uprawnieni do korzystania z biletu ulgowego

Dobrze wiedzieć

  • Wnoszenie plecaków i walizek nie jest dozwolone. Przed rozpoczęciem zwiedzania konieczne będzie pozostawienie ich w bezpłatnej przechowalni bagażu.
  • Zwierzęta mają zakaz wstępu na teren zamku Wawelskiego.

Informacja dla osób niepełnosprawnych

Niestety Reprezentacyjne Komnaty Królewskie nie są dostępne dla osób poruszających się na wózku. Aby zwiedzić tę wystawę należy wejść na 2 piętro po schodach.

Kup bilet do Reprezentacyjnych Komnat Królewskich

Lokalizacja Komnat Królewskich

Reprezentacyjne Komnaty Królewskie znajdują się we wschodnim skrzydle. Wejście jest z poziomu dziedzińca arkadowego wraz z wejściem do Prywatnych Apartamentów Królewskich

Entrance toWawel State Rooms and Royal Apartments
Wejście do Komnat Królewskich

Zobacz także inne wystawy

20220728_104538

Skarbiec Koronny

Skorzystaj z wyjątkowej okazji aby zobaczyć największe skarby królów i książąt polskich. Spójrz na wspaniałe insygnia królewskiej władzy składające się z takich rzeczy jak klejnoty koronne, berła, jabłka czy miecz zwany Szczerbcem. Zobacz ogromną kolekcję klejnotów, herbów, dzieł sztuki oraz najwyższych odznak Jana III Sobieskiego.

20220728_103658

Prywatne Apartamenty Królewskie

Zobacz pierwsze piętro zamku Wawelskiego. Ta ekspozycja składa się z prywatnych apartamentów królewskich oraz pokoi dla gości, które również służyły jako komnaty świty dworskiej. Podczas wizyty można podziwiać XVI-wieczne drewniane stropy, kamienne okna, portale i fantastyczne arrasy.